Borac je savladao Igman 4:1, Zrinjski je u odbranu titule krenuo pobjedom protiv GOŠK-a 3:1, a hercegovački okršaj između Veleža i Širokog završen je rezultatom 1:1.

Sutra od 17 sati igraju Tuzla City i Sarajevo.

Tekstualni prijenos večerašnjih dovoboja mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

Kraj i u Mostaru. Remi Veleža i Širokog Brijega rezultatom 1:1.

90. minut: Počela je teći sudijska nadoknada.

80. minut: Haskić ponovo pokušava, ali nema promjene.

55. minut: Mogao je Velež do preokreta, ali ništa večeras ne ide Nerminu Haskiću. Sada je ostao sam na sedam metara, prihvatio loptu i odličnu šansu zapucao visoko preko gola.

48. minut: GOOOOOL. Velež je izjednačio. Zvonić je poravnao poslije centaršuta Sturma. Defanzivac Veleža od starta drugo poluvremena dobio je šansu za igru.

46. minut: Nastavljen je susret.

Poluvrijeme na stadionu Rođeni. Širokobriježani golom Kpana na odmor nose minimalnu prednost.

40. minut: Na drugoj strani je Kpan zapucao loptu visoko preko gola.

40. minut: Finiš prvog poluvremena, ponovo je Haskić bio u prilici, ali nema promjene rezultata.

33. minut: Haskić je bio u dobroj šansi, ali je šutirao mlako s vrha šesnaesterca, pravo u golmana Širokobriježana.

20. minut: GOOOOOL. Vodi Široki u Mostaru. Kpan je matirao Hadžikića poslije asistencije Mamića.

Kraj Pod Bijelim brijegom. Pobjeda Zrinjskog rezultatom 3:1.

1. minut: Krenuo je hercegovački obračun između Veleža i Širokog Brijega.

75. minut: GOOOOL. Zrinjski sada vodi 3:1. Malekinušić rješava, čini se, pitanje pobjednika u Mostaru.

Kraj u Banjoj Luci. Pobjeda Borca rezultatom 4:1.

90. minut: Finiš meča u Banjoj Luci, dvije minute nadoknade.

76. minut: GOOOOL. Još jedna lopta iza leđa Ćemana. Borac vodi 4:1. Čavić trese mrežu Igmana.

69. minut: GOOOOL. Borac vodi 3:1. Prvjenac Cortesa, Makarić bilježi asistenciju.

64. minut: Janketić mijenja Hebibovića kod Igmana.

55. minut: Stativa spašava Igman. Malo je nedostajalo da Makarić stigne do hat-tricka.

46. minut: Nastavljen je duel Borac – Igman.

43. minut: GOOOOOOL. Zrinjski je preokrenuo na 2:1. Ponovo Bilbija.

37. minut: GOOOOOL. Zrinjski je izjednačio iz penala. Pogodio je Bilbija.

31. minut: GOOOOOOL. GOŠK vodi protiv Zrinjskog! Šok za prvaka BiH. Musulin je strijelac.

Kraj prvog dijela. Borac na odmor nosi prednost.

45+3: GOOOOOOL. Preokret Borca prije samog odlaska na odmor. Ponovo je Makarić strijelac. Kvržić je uhvatio volej, Makarić bio na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu.

45. minut: Čavić propušta zicer. Našao se u odličnoj šansi nakon što je Ćeman odbio loptu, ali je šutirao visoko preko gola.

40. minut: Pritisak Borca, lopta je sada plesala po šesnaestercu Igmana, na kraju Makarić izblokiran.

26. minut: GOOOOOL. Borac je ekspresno poravnao. U strijelce se upisao Makarić. Radost gostiju kratko je trajala.

24. minut: GOOOL. Igman vodi protiv Borca. Eurgol je postiao Armin Bešagić. Majstorski je uhvatio poluvolej sa 25 metara.

Počeo je i meč Zrinjski – GOŠK.

19. minut: Velika šansa za Igman. Ramić se sjajno oslobodio Šušića, šutirao lijevom nogom, golman Borca je odbranio.

15. minut: Miruju mreže, Borac kontroliše posjed.

7. minut: Prvi pokušaj Borca, Ćeman zaustavlja Terzića.

1. minut: Počela je utakmica u Banjoj Luci.

19:28 Zrinjski protiv GOŠK-a počinje u sastavu: Marić, Marin, Barišić, Zlomislić, Sabljić, Kiš, Stanić, Ćuže, Memija, Senić, Bilbija

Borac: Mijatović, Ćelić, Fićović, Makarić, Barsky, Cortes, Herera, Kvržić, Čavić, Terzić, Šušić,

Igman: Ćeman, Bešagić, Drljević, Hebibović, Oremuš, Čubrilo, Đorić, Dupovac, Denković, Buturović, Ramić

Interesantno, u startnih 11 Borca nalaze se samo trojica državljana BiH, a to su Kvržić, Čavić i Šušić. Podsjećamo da prema novom pravilu FSBiH klub u zapisniku utakmice može imati trojicu stranaca, a od ove sezone stranim državljanima u bh. fudbalu ne smatraju se igrači sa pasošima zemalja bivše Jugoslavije.