Plavci nastavali sa lošim rezultatima: West Ham savladao Chelsea na domaćem terenu

Fudbaleri West Ham Uniteda u malom londonskom derbiju bili su bolji od Chelseaja rezultatom 3:1. Briljirao je novajlija James Ward-Prowse koji je upisao dvije asistencije.

Poveo je West Ham već u sedmoj minuti susreta. Ward-Prose izveo sjajan korner, a Aguerd pogodio glavom mrežu Sancheza, prenosi N1.

Ipak, nakon toga Chelsea je zaigrao mnogo bolje, a nakon promašaja Sterlinga, do prednosti su stigli u 28. mintui susreta. Chukwumeka se sjajno snašao u kaznenom prostoru i pogodio mrežu Areole.

Mogao je Chelsea i do totalnog preokreta u 43. minuti kada je Enzo Fernandez imao jedanaesterac. Njegov udarac je na sjajan način odbranio Alphonse Areola.

West Ham do novog vodstva stiže u 53. minuti. Ward-Prowse je ovoga puta uposlio Michaila Antonija, a ovaj sjajnim udarcem matirao golmana Chelseaja.

Plavicma je posao olakšan u 67. minuti jer je Najef Aguerd zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, ali nije to mnogo značilo ekipi Mauricija Pochettina.

Pobjedu West Hama potvrdio je Lucas Paqueta u petoj minuti nadoknade.

West Ham je tako nakon remija sa Bournemouthom u prvom kolu upisao i prvi trijumf i sada je 6. na tabeli sa 4 boda. Chelsea je 14. sa jednim bodom.